rnyak knyve
A wicck fontos kziknyve, amelyben a szertartsok sszes elemt megtalljuk, a knyrgst, a megszltst, a szertartsok elemeit, a rnkat, a mgia szablyait. A wicck fontos kziknyve, amelyben a szertartsok sszes elemt megtalljuk, a knyrgst, a megszltst, a szertartsok elemeit, a rnkat, a mgia szablyait. Az rnyak knyve nhol boszorknyrl boszorknyra hagyomnyozdott, ltalban a beavatson keresztl; m napjainkban szinte minden wicca nll knyvet szerkeszt magnak. Rejtett tudomnyaikat mr rgebben is az rnyak knyvben foglaltk ssze, m ennek tartlamt csupn
a csoport vezeti ismertk, kzzel msoltk egymsrl, vagy emlkezekre tmaszkodva jegyeztk meg. Sok csoportban megsemmistettka knyvet, ha tulajdonosuk meghalt
Pentkulum:
ltalban skfellet arany-, ezst-, rz-, fa-, viasz- vagy anyaglap a felletre vsett bizonyos jelekkel. A wicca jelkpek kzl a legltalnosabb s valjban nlklzhetetlen szimblum a pentagramma, vagyis az tg csillag. A pentkulum a szertartsmgia eleme. Ebben az si mvszetben legtbbszr a vdelem eszkzeknt szerepel, illetve a szellemek, megidzsre szolgl. A wicck szmra a fldelem jelkpe, kivlan alkalmas az amulettek, talizmnok s hasonl, nneplyesen felszentelt trgyak mintzatul. Nha az Isten s az Istenn megidzsre hasznljk.
Athame
A bvs ks, ms nven athame vagy tr trtnete rgi idkre nylik vissza. A wicca hagyomnyok rtelmben soha nem hasznltuk fizikai jelleg vgsra, a kezdetektl fogva az energikra irnytottuk, hogy fenntarthassuk azokat a szertartsok s varzslatok ideje alatt. Az istensgek megidzsekor vagy fohszkods kzben ritkn vesszk el, mert elssorban az erviszonyok befolysolsra s irnytsra hasznlatos eszkz. Az Isten s az Istenn megidzshez csak egsz kivteles esetben ajnlott.
st
Idelis esetben vasbl kszl, hrom lbon ll, legszlesebb rsznl szkebb a szja. A boszorknyt el sem lehet kpzelni st nlkl. A wicca valls az stt az Istenn jelkpnek, a termkenysg s a nisg foglalatnak tekinti. Egyttal a vz elem, az jjszlets, a halhatatlansg s az ihlet szimbluma. Az stk mrete vltozatos. A kicsi, tz-hsz centimteres tmrjtl a mteres bl monstrumokig mindenflt lelhetnk.
Fstltart
A fstltartban getjk az illatos fstlket. Lehet fmbl ksztett lengethet trgy, de a clra megfelel egy egyszer kagylhj is. A fstltartban a ceremnik alatt vgig parzslik a fstl. A fstlket a szertarts sikerrt, a mvszi hats fokozsnak kedvrt s illatukrt egyarnt hasznljuk. Ha nincs meghatrozva, milyen fstl val a ceremnihoz vagy a varzslathoz, hallgassanak a megrzseikre s alkoti sztneikre, s lltsanak ssze valamilyen keverket.
Varzsplca
A legfontosabb mgikus kellkek egyike. Tbb ezer esztendeje alkalmazzk klnfle varzslatokhoz s vallsi ceremnik sorn. A megidzs eszkze. Az istennt s az Istent szoks felemelt varzsplcval megidzni. Szoks tovbb a varzsplcval kzvetlenl irnytani az energit, pldul amikor varzskrt vagy mgikus jelkpet rajzolunk a fldre; rmutathatunk a veszlyre, mikzben tkletes egyenslyban nyugszik a tenyernkn vagy a keznkben; s a vzben elksztett fzetek megkavarsra is hasznlhat. Hagyomnyaink mintjra a kvetkez fkbl kszthet a j varzsplca: fz, bodza, tlgy, alma, barack, mogyor, cseresznye s egyb kemny fk. Olyan gallyat szoks vgni, amelynek hossza megegyezik az ember knykhajlattl a mutatujja hegyig mrt tvolsggal, de ez nem a ktelez mret.
|